Waporyzatory przenośne do suszu i olejków

Waporyzatory, czy też vaporizery lub vape peny to urządzenia do waporyzacji suszu CBD, ziół i koncentratów.

Waporyzacja jest zdrowszą alternatywą od palenia. Dowiedz się więcej o właściwościach waporyzacji i rodzajach waporyzatorów w rozdziale FAQ na dole strony.

W naszej ofercie najpopularniejsze i najbardziej jakościowe urządzenia do waporyzacji w najniższych cenach na rynku.

Zamów waporyzator już dziś!

dziewczyna paruje e-liquid z konopi CBD

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Waporyzatory: Pytania i Odpowiedzi

Nazwa pochodzi z języka angielskiego i dosłownie oznacza parownik. Waporyzator to urządzenie służące do odparowywania materiałów wykorzystywanych do inhalacji lub aromatyzacji pomieszczeń. 

Do waporyzatora wkłada się surowce w postaci suszu bądź płynnych koncentratów. Odparowywać można zasuszone zioła i rośliny, w tym konopie indyjskie, które cieszą się dużą popularnością, a także tytoń, czy olejki eteryczne. 

W zależności od rodzaju materiału, waporyzator będzie spełniał funkcję inhalacyjną bądź będzie miał zastosowanie, niczym profesjonalny odświeżacz powietrza.

Różnych typów vaporizerów na rynku jest dostępnych bardzo wiele, dlatego każdy przyszły użytkownik powinien gruntownie zapoznać się z tematem i wybrać takie urządzenie, które będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom. 

Waporyzator stacjonarny czy przenośny

Waporyzatory stacjonarne zazwyczaj są większe i cięższe. Potrzebują stałego dostępu do energii elektrycznej, więc wykluczone jest używanie ich w przypadkowych miejscach. Najczęściej znajdują się na wyposażeniu lokali, bądź używane są przez osoby, które dokonują inhalacji wyłącznie w zaciszu własnego domu.

Dużym uznaniem cieszą się obecnie ich kompaktowe i mobilne odpowiedniki. Użytkownicy doceniają wygodę związaną z możliwością dyskretnego korzystania z waporyzatora w każdym miejscu i czasie. Waporyzatory przenośne łatwo spakować i zabrać na wakacje, czy służbowy wyjazd.

Waporyzatory elektryczne i manualne

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać waporyzator elektryczny, czy manualny. 

Te pierwsze są wygodne i nie wymagają dużych wysiłków ze strony posiadacza, lecz muszą mieć stały dostęp do energii elektrycznej. 

Z kolei te drugie, jak sama nazwa wskazuje, wymagają ręcznej pracy. 

Wśród waporyzatorów elektrycznych wymienia się następujące ich typy ze względu na technikę grzania:

  • kondukcyjny — podgrzewanie suszu odbywa się w specjalnej komorze grzewczej;
  • konwekcyjny — podgrzewanie odbywa się za pomocą strumienia gorącego powietrza;
  • hybrydowy — technika łączona.

Na rynku dostępny jest również waporyzator gazowy, który zasilany jest zazwyczaj butanem. 

Waporyzatory sesyjne lub on-demand

Różnica pomiędzy tymi rodzajami waporyzatorów polega głównie na czasie pracy urządzenia. Waporyzatory sesyjne przeznaczone są do odbywania dłuższych rund inhalacyjnych, więc nastawione są na bardziej natężoną eksploatację w określonym czasie. 

Z kolei waporyzatory on-demand gotowe do pracy praktycznie od razu po włączeniu i mogą swobodnie obsłużyć nawet kilka sesji.

Decyzja nie jest łatwa, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Aby zdecydować, który waporyzator wybrać, trzeba w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby, do czego ma nam służyć urządzenie, jak często chcemy go używać, jaki rodzaj wsadu preferujemy. 

Waporyzator na start powinien być bardzo przemyślanym zakupem, by nie zniechęcić się za sprawą niedopasowanego produktu. Najlepiej zapoznać się ze specyfikacją różnych typów urządzeń, zasięgnąć opinii znajomych bądź zaznajomić się z recenzjami produktów dostępnymi w Internecie.

Na początek zalecamy Fenix Mini — popularny, wygodny i niedrogi model. VapCap M 2021 jest mniejszy i wygodniejszy w przypadku częstego noszenia ze sobą.

Wśród największych zalet waporyzatorów wymienia się:

  • filtrowanie dobroczynnych wartości i oddzielanie ich od substancji toksycznych;
  • łatwość obsługi i czyszczenia;
  • możliwość transportu waporyzatorów kompaktowych;
  • atrakcyjna cena i oszczędność pieniędzy, gdyż stosowanie waporyzatora jest wydajną formą inhalacji.

Jeśli chodzi o wady waporyzatorów wymienić można:

  • brak możliwości korzystania poza źródłem zasilania oraz możliwości przenoszenia w przypadku waporyzatorów stacjonarnych;
  • niektóre waporyzatory nagrzewają się tak, że w wyniku nieostrożności można się oparzyć.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, nie posiada zazwyczaj zbyt wielu części. Załączona jest instrukcja obsługi, choć przeciętny użytkownik jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. 

Dobrze zmielony susz umieszczamy w komorze i włączamy przycisk startu lub w innego typu waporyzatorach podgrzewamy zawartość komory zapalniczką.

Następnie zaciągamy się dymem, oddychając głęboko i swobodnie.

Czyszczenie waporyzatora również nie nastręcza trudności. Przede wszystkim, należy usunąć z komory resztki spalonego materiału. 

Na powierzchni urządzenia mogą tworzyć się zacieki z pary, które często wystarczy lekko przetrzeć ściereczką. 

Bardziej skuteczny niż woda do czyszczenia waporyzatorów jest alkohol izopropylowy, w który także warto się zaopatrzyć.

Gdy zauważymy, że para ulatująca z urządzenia jest znacznie uboższa, aniżeli wcześniej lub też nie ma jej prawie wcale, to widoczna oznaka, iż doszło prawdopodobnie do przytkania się urządzenia. 

W takim wypadku należy je dokładnie oczyścić i załadować od nowa. W celu uzyskania optymalnej pary musi być zagwarantowany prawidłowy przepływ powietrza. 

Kłopoty z brakiem pary można wyeliminować poprzez dokładne profilaktyczne mycie urządzenia. Należy je czyścić obowiązkowo po każdym użyciu.